Відділ освіти Гощанської РДА
КУ "Гощанський районний методичний кабінет" Четвер, 2024-04-25, 6:09 AM

Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Вісник Гощанської МДПІ | Реєстрація | Вхід
Меню сайту

Форма входу

-






Своєчасність виплати заробітної плати на контролі

Не дотримання законодавчих норм при виплаті заробітної плати  найманим працівникам,  використання найманої праці без реєстрації трудових відносин -  це вагомі порушення конституційних прав громадян, які  ведуть до  позбавлення  соціальних гарантій, втрат місцевих бюджетів, невиконання соціальних програм  по покращенню добробуту кожного громадянина.

Боротьба із виплатою  “тіньової “ заробітної плати , та  “тіньовою” зайнятістю, виплатою заробітної плати  нижче законодавчо встановленихнорм є  пріоритетами  у роботі  органів доходів і зборів.

Гощанською ОДПІ проводиться постійно робота з платниками , які відповідно до поданої звітності відображають факти виплати заробітної плати у розмірах, менших від мінімальної або на її рівні, та допускають факти несвоєчасної виплати заробітної плати . На даний час керівництвом ОДПІ  заслухано  керівників 11підприємств та  7  приватних підприємців. В результаті проведеної роботи залучено 83 найманих працівники.

Одночасно звертаємо увагу всіх роботодавців, що при проведенні податкових перевірок, за результатами яких встановлюються факти порушення  трудового  законодавства, які привели до порушень порядку  нарахування ,утримання та перерахування до бюджету податку з доходів фізичних осіб до таких роботодавців застосовуються штрафні санкції, передбачені статтею 123 Податкового Кодексу, також до посадових осіб застосовуються  санкції передбачені статтею 163 Кодексу України про адміністративні правопорушення.  Крім того Кримінальним кодексом України ( стаття 212) передбачена кримінальна відповідальність за умисне ухилення від сплати податків.

Громадянам про плату за землю

Згідно із ст.269 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями платниками  земельного податку  є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі.

Об’єктами оподаткування є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, та земельні частки (паї), які перебувають у власності (ст.270 ПКУ).

Оскільки використання землі є платним та підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, то при отриманні від відповідних органів виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері земельних відносин та у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно інформації, необхідної для обчислення і справляння плати за землю, контролюючий орган надішле фізичній особі податкове повідомлення-рішення щодо сплати податку за земельну ділянку, на яку не оформлені правовстановлюючі документи та якою фактично користується така особа. Податок підлягає сплаті протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

     При переході права власності на будівлю, споруду (їх частину) податок за земельні ділянки, на яких розташовані такі будівлі, споруди (їх частини), з урахуванням прибудинкової території сплачується на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно (п.287.6 ст.287 ПКУ).

Про орендну плату заземлю

Відповідно до пп.14.1.147 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України із змінами та доповненнями  плата за землю - це загальнодержавний податок, який справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Платником орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності є орендар земельної ділянки (п.288.2 ст.288 ПКУ).

Відповідно до ст.125 Земельного кодексу України право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.

Право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»     Згідно з ст.629 та ст.651 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року №435-IV зі змінами та доповненнями договір є обов’язковим для виконання сторонами

Зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом.

Статтею 13 Закону України «Про оренду землі» від 06 жовтня 1998 року №161-XIV із змінами та доповненнями (далі – Закон №161) визначено, що договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов’язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов’язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.

Строк дії договору оренди землі визначається за згодою сторін, але не може перевищувати 50 років.

Нарахування орендної плати громадянам проводиться органами доходів і зборів на підставі даних земельного кадастру, а суб’єкти господарювання: юридичні особи та приватні підприємці подають податкову декларацію про орендну  плату за землю  річну до  20 лютого щорічно на звітний рік та мають право подавати щомісячну  декларацію до 20 числа  кожного місяця. Сплата орендної плати за землю проводиться громадянами протягом 60 днів з дня отримання повідомлення-рішення  , а юридичними особами та приватними підприємцями – до 30 числа кожного місяця.


 

Пошук

Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

ЧАС

*


Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz